Acum este Lun Oct 14, 2019 4:09 pm

ASIGURARI RCA-Afla cel mai mic tarif in cateva secunde

Piese Auto pentru toate Buzunarele - Doar la un Click distanta

HAI la Antena1
HAI-u la PROMOTOR
De vanzare - BMW E30 328i B-69-H A I

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Intrebare pentru HAI si nu numai
MesajScris: Mar Dec 01, 2009 9:53 pm 
Neconectat

Postez aici pentru ca nu stiu unde sa incadrez chestia asta.

Am reusit cu sprijinul colegilor de la politia rutiera Bacau sa aflu numele proprietarului benzinariei si a terenului din spatele acesteia pe care ma antrenez eu aproape zilnic. Desi zvonurile erau ca omul este in inchisoare, realitatea e total alta si omul si-a schimbat profilul activitatii, construieste case mai nou si totul acolo este lasat uitarii.

Ma gandeam sa va cer parerea legat de incercarea de a organiza evenimente de drift in viitor aici. Spatiul se afla in Bacau, la 50 de metri de drumul european, exista si un fel de loc de parcare, zic eu, in fata in benzinarie. Maine voi merge si voi masura sa va spun exact despre ce suprafata vorbim. Terenul e constituit din placi de beton foarte bine finisat, placi care sunt impecabile, nu au gropi, rosturi mari intre ele sau altceva. Pe margine e bordura. In configuratia actuala, in care terenul este utilizabil cam 2/3 din suprafata, in rest avand pe suprafata rasfirate 2 cisterne, 3 movile de pietris si o buna bucata de boltari pt constructii, eu reusesc sa ma dau cu a 2-a cu masina mea la aprox 50-60kmh viteza reala. Gandul meu este ca putem construi aici un circuit a carui configuratie sa ramana constanta sau sa varieze de la un eveniment la altul, depinde cum vreti si voi. Eu nu am habar daca e bun sau nu, voi cei mai avizati va rog sa va dati cu parerea.

In functie de ceea ce imi ziceti voi, ma duc sa caut proprietarul si sa ii propun colaborarea, in cazul in care ziceti ca e ok. Razvan LKN ( 328 de la Suceava ) s-a dat cu mine impreuna pe aceasta suprafata si a fost foarte entuziasmat.

Va stau la dispozitie cu toate detaliile. Va rog dati-va cu parerea. Cateva poze ale locatiei sa va faceti o idee. O sa fac si un film sa vedeti despre ce e vorba.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru HAI si nu numai
MesajScris: Mar Dec 01, 2009 9:56 pm 
Neconectat

Imagine

Imagine

Sus

MesajScris: Mar Dec 01, 2009 11:08 pm 
Neconectat
Administrator

sal dragos.
din cate am vazut in filmarile pe care le-ai facut acolo,locatia mi se pare super ok
pt organizarea unor evenimente de drift.stii bine ca dupa ce termin masina,
primul drum pe care o sa-l fac cu ea, va fi la tine,la locul tau de antrenament.
te salut

Sus

MesajScris: Mie Dec 02, 2009 9:52 am 
Neconectat

te astept, sorine, cu drag. ma duc azi sa masor sa va zic exact despre ce suprafata e vorba...

alte pareri?

Sus

MesajScris: Mie Dec 02, 2009 11:16 am 
Neconectat
Moderator

din ce imi dau eu seama e cam cat spatiul de la Vitantis de unde a fost ultimul eveniment de drift deci loc ar fi cred eu (sa nu ma injurati ca imi dau si eu cu parerea) si banuiesc ca puteti face cu jaloane f bine un mic "traseu"
suprafata se prezinta bine din poze
oricum daca vrei sa organizezi ceva serios tre sa iei in calcul multe chestii probabil le stii si tu aprobari, pompieri, locuri de parcare, acces public, publicitate etc

Sus

MesajScris: Mie Dec 02, 2009 1:01 pm 
Neconectat

aia e partea a 2-a...deocamdata vreau sa vad daca e pretabil sau nu la drift, dupa asta voi vorbi cu proprietarul sa vedem daca il incanta ideea, dupa asta vedem ce trebuie...avand in vedere ca este un spatiu privat, nu stiu ce aprobari imi mai trebuie in afara de cea a proprietarului terenului...

Sus

MesajScris: Lun Ian 04, 2010 1:55 am 
Neconectat

salutare! am nevoie de un ursulet pt recarosare ! ma poti ajuta cumva? sau cineva? toata treaba e k eu am avut accident cu ea si e in 4 usi si rosu ...mai putine sunt din ele ! multumesc!

Sus

MesajScris: Mie Ian 20, 2010 2:31 pm 
Neconectat

am si eu o intrebare pt cei care sunt in domeniu.se poate circula pe strada in mod normal cu un dif sudat?daca nu,care sunt dezavantajele?multumesc

Sus

MesajScris: Joi Ian 21, 2010 11:21 am 
Neconectat

poti circula fara probleme. singrele dezavantaje sunt: galagie (huruie grupu), tocesti cauciucurile mult mai repede, tre sa ai grija la depasri si tre sa fi prudent pe suprfete ude,inghetate etc. alte probleme nu ar trebui sa fie ;)

Sus

MesajScris: Joi Ian 21, 2010 4:26 pm 
Neconectat

e posibil ca in depasiri sau in curbe pe suprafata uscata sa plece masina din oficiu?

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

HAI la Antena1
HAI-u la PROMOTOR
De vanzare - BMW E30 328i B-69-H A I

Ora este UTC + 2